Проекти и Технологии
Фарм Сервиз България ЕООД е специализирана в доставката, монтажа и сервизирането на технологично оборудване за животновъдни ферми.
Работим с едни от най-добрите специалисти в изготвянето на технологични проекти за ферми и мандри.
В зависимост от конкретния случай предлагаме различни технологични решения, така че да имате най-висока дългогодишна възвращаемост на Вашите инвестиции.
Няколко съвета при избор на технология за кравеферма:
Преди да започнете проектиране и избор на оборудване е важно да изберете типа легла за кравите.
От това зависи и последващият избор на торопочистване и торосъхранение. Вариантите, които стоят пред Вас са: различни видове гумени легла, сепарирана тор, несменяема постеля и дори пясък. На тази основа ще трябва да потърсите и подходящ скрепер, помпи и торище.
Друг много важен момент е избора на брой редове легла. Ширината и дължината на леглото трябва да е съобразена с породата, която ще гледате. Не забравяйте, че комфорта на кравата, като легло, торова пътека, наличие на достатъчно чиста вода, светлина и чист въздух за гаранция за добър млеконадой и здрави животни. Фокусът винаги трябва да бъде в създаването на подходящ комфорт за Вашите крави.
Те ще Ви се отблагодарят.
Тук може да видите част от последните ни проекти и технологични решения:
Нова кравеферма за 200 животни
Искаме да Ви представиме технологично решение и част от включеното оборудване в нова кравеферма за 200 животни.
За повече информация моля натиснете на долният ред бутона +
Представяме Ви пълно технологично решение за ферма за 100 дойни крави и приплодите им.
На ограничен терен са разположени два обора. Единият е за 100 дойни крави, доилна зала, зала за хладилният танк, стаи за гледачите и ветеринарният доктор. Вторият обор е за подрастващите животни, които са разделени по възрастови групи. Във фермата има силажни ями, торище, складови помещения, офис сграда и въобще всичко необходимо за една съвременна високотехнологична ефективна кравеферма.
За животните е осигурен перфектен комфорт, за да се гарантира максималният млеконадой.
Оборът за дойните крави е двуредов, глава-срещу глава с централна хранителна пътека.
Доенето е с доилна зала BouMatic, рибена кост 2х5 с автоматично сваляне на доилните апаратите и пълна автоматика.
Чорапчетата са вентилирани за бързо и качествено издояване.
Доилната зала е оборудвана и с програма за управление на стадото. Има информация не само за издоеното мляко, скоростта на доене, но и за проводимостта и наличието на кръв в млякото.
Системата следи кои крави са разгонени посредством крачни педометри.
С цел улеснение на персонала има и селекционна врата.
Пред доилната зала има чакалня.
Софтуера е на български език и изключително лесно се работи с него. Той предоставя нагледно пълна информация за животното, групата и стадото. С него може да проверите каква печалба ви носи всяка крава, колко пари давате за ветеринарни препарати, както и предоставя много друга практична информация необходима на ветеринаря, управителя или собственика.
Благодарение на системата на BouMatic фермера получава и дистанционно съдействие 24 часа 7 дни в седмицата.
Млякото се съхранява в хладилен танк на френската марка Serap. Той е 6000 л, с електронно мерене.
Има защита от грешки на доячите. Например от случайно източване на млякото, от миене когато има мляко в него и други. С цел икономия на енергия има система оползотворяваща топлината на хладилния танк. Така получената топла вода се използва за миене на доилната зала и хладилният танк.
Торопочистването е напълно автоматизирано със скрепери марка BouMatic. Скрепера автоматично натяга или отпуска веригата. Програмира се, така че да работи в най-удобното време. Има защита за кравите и звукова сигнализация при пуск. Торта се събира в напречен канал и оттам чрез мощни помпи се изпраща за съхранение в бетонното торище. Това е най-ефективният и евтин начин за торосъхранение.
Поради ограниченото място решението за хранене е посредством система за автоматично хранене на финландската марката Pellon. Тя е една от водещите фирми в света за оборудване за автоматично хранене на крави, овце и кози. Системата позволява хранене по групи, тихо и чисто е, тъй като трактор не влиза в обора. Кравите могат да се хранят ефективно и с прясна храна по няколко пъти на ден. Хранителната алея тук е само два метра широка.
За да има добра вентилация покрива е двоен, има завеси и от двете страни, както и инвенторни вентилатори с различни скорости.
Нова кравеферма с Доилна Зала 2х8 тип Рибена Кост
Искаме да Ви представиме технологично решение и част от включеното оборудване в нова кравеферма.
За повече информация моля натиснете на долният ред бутона +
На мястото на старата кравеферма вече има модерни обори и пълна автоматизация на доенето и торопочистването.
В обора за дойни крави е и Доилната зала на марка BouMatic, тип рибена кост 2х8 с автоматично сваляне на доилните апаратите. Чорапчетата са вентилирани за бързо и качествено издояване.
Доилната зала е оборудвана с програма за управление на стадото. Има информация не само за издоеното мляко, скоростта на доене, но и за проводимостта и наличието на кръв в млякото. Системата следи кои крави са разгонени посредством крачни педометри.
Софтуера е на български език и изключително лесно се работи с него. Той предоставя пълна информация за животното, групата и стадото. С него може да проверите каква печалба ви носи всяка крава, колко пари давате за ветеринарни препарати, както и предоставя много друга практична информация за ветеринаря, управителя и собственика.
Благодарение на системата на BouMatic фермера получава и дистанционно 24 часа 7 дни в седмицата съдействие.
Млякото се съхранява в хладилен танк на френската марка Serap с електронно мерене. Има защита от грешки на доячите като случайно източване на млякото, миене когато има мляко в него и много други.
Торопочистването е напълно автоматизирано със скрепери марка BouMatic. Програмира се, така че да работи в най-удобното време, като има и защита за кравите. Торта се събира в напречен канал.
Вторият обор е отреден за родилното, има отделение за предродилни и следродилни грижи.
В третият обор са подрастващите разделени по възрастови групи.
Преустройство на обор от кравеферма за 500 животни
Искаме да Ви представиме технологично решение за нов обор на мястото на стар.
За повече информация моля натиснете на долният ред бутона +
Представяме Ви един амбициозен проект, как от стар обор с ограничена ширина може да се постигне модерен обор за 106 крави, отговарящ на всички съвременни изисквания за комфорт на кравите, удобство за гледачите и не на последно място водещ до увеличаване на млеконадоя.
През времето през което обора е функциониращ доказа че комфорта е едно от най-важните неща за увеличаване на млеконадоя. Тук нямаше подмяна на стадото, така че резултатите са на база единствено и само на подобрена технология.
Ето какво включва новият обор:
Ще започнем с леглата. В старият обор кравите бяха на бетонна повърхност, а сега са на едни от най-добрите гумени легла на пазара на френската марка BioretAgri. Те са 6 см, четирислойни, като накрая имат и наклон към торовата пътека за по-лесно оттичане на торта и урината. Ширината на леглото е 120 см.
Кравите са разделени на две хранителни групи. Хранят се по два пъти на ден с тенденция да се мине на трикратно хранене.
Поради ограничената ширина на обора се избра варианта на хранене с автоматична хранителна лента на финландската марка Pellon, лидер в този вид технология.
Има две торови пътеки, които се почистват автоматизирано със скрепер марка BouMatic. Скрепера автоматично натяга или отпуска веригата. Програмира се, така че да работи в най-удобното време, има защита за кравите и звукова сигнализация при пуск. Торта се събира в напречен канал на края на обора.
Обора има достатъчно четки и поилки съобразени с броя крави. През зимата поилките имат и подгряване. В допълнение още на проектно ниво предвидихме и централна подгряваща и циркулационна система, която обслужва по затворен кръг, както новият обор, така и старият. В старият се намират дойните крави от трета група.
Както може да видите от снимките покрива е двускатен. Има и от двете страни електрически завеси за максимална проветривост. Завесите са оборудвани и с мрежа против птици.
За да имаме и най-добрите резултати на млеконадой обора е оборудван с LED-лампи и нощно червено осветление.
Като обобщение може да споделим, че до тук кравите се отблагодаряват на своя собственик, като доказват, че с повече светлина, с повече чист въздух, с комфортни и чисти легла или като цяло - с един модерен и функционален обор перфектните резултати са постижими.
Преустройство на обор за 50 крави и преминаване към Доилна Зала 2х4
Един пример за модерно доене улесняващо работата във ферма с биологично пасищно отглеждане на кравите.
За повече информация моля натиснете на долният ред бутона +
Този проект е един пример как може да се улесни работата на собствениците на кравеферма, в която животните са повечето време на паша по полето.
Доилната зала е с автоматично сваляне на апаратите. Така се премахва субективният фактор от недоиздояване или предояване. Или с по-прости думи казано - премахва се една от причините за мастити. Другият плюс е, че един дояч може да обслужва всичките осем места на доилната зала.
Тя е 2х4 тип Рибена Кост марка BouMatic.
Има датчик мерещ потока мляко. При определена величина се активира автоматичното сваляне на апарата. Тя се избира от фермера и зависи от характеристиките на породата крави и особеностите на самото стадо.
От доилната зала млякото се изпраща по тръбен път за бързо охлаждане и съхранение в хладилен танк. Той е на френската марка Serap.
Самият фермер има и затворен цикъл на производство. Произвежда от млякото на пасищните крави едно от най-хубавите сирена и прекрасен кашкавал :)
Реновиране на обор К 100
Този проект включва мерки за увеличаване на млеконадоя чрез осигуряване на допълнителен комфорт и здраве за кравите.
Това се постигна чрез монтиране на гумени легла, скреперна инсталация и циркулационно-подгревателна система за водата в поилките.
За повече информация моля натиснете на долният ред бутона +
Това е обор тип К-100 със своите възможности и ограничения. Кравите вече лежат комфортно върху гумените легла, а за торопочистването се грижи автоматичен скрепер марка Strangko. Той е настроен автоматично в кои часове да чисти. Има и защита за кравите. За зимата има функция против замръзване.
Ако имате обор К-100 или подобен и имате нужда от помощ при модернизацията му, ние сме на Ваше разположение с различни решения и оборудване - интегриране на доилна зала и хладилен блок, преминаване към свободно боксово отглеждане, оптимизация на процеса на хранене и много други решения.
Нов обор за 90 дойни крави към съществуваща кравеферма
Този проект включва изграждане на изцяло нов обор и административна част към него.
За повече информация моля натиснете на долният ред бутона +
Представяме Ви пълно технологично решение на обор за 90 дойни крави, родилни боксове, доилна зала, хладилно помещение и административна част.
За животните е осигурен перфектен комфорт, за да се гарантира максималният млеконадой.
Доенето е с доилна зала BouMatic, рибена кост 2х4 с автоматично сваляне на доилните апаратите.
Електронните апарати показват на дисплея не само номер на крава и количество мляко, но и температура на млякото и кривата на доене.
Това са изключително важни параметри показващи здравето на кравата и дали добрите практики за доене се спазват от доячите. Може да видите и снимка с тази информация тук.
Софтуера на BouMatic позволява и анализ на работата на доячите, дали животните са стресирани, дали се спазва правилната рутина на доене. Има информация не само за издоеното мляко, скоростта на доене, но и за проводимостта и наличието на кръв в млякото. Софтуера предоставя пълна информация за животното, групата и стадото. С него може да проверите каква печалба ви носи всяка крава, колко пари давате за ветеринарни препарати, колко ви струва изхранването им и т.н. Също така предоставя и много друга практична информация на ветеринаря, управителя и собственика.
Благодарение на системата на BouMatic фермера получава и дистанционно 24 часа 7 дни в седмицата съдействие.
Системата следи кои крави са разгонени посредством крачни педометри.
За бързо и качествено издояване чорапчетата са вентилирани. Освен това практиката доказа, че това е един от способите за намаляване на маститите във вашата ферма.
Млякото се съхранява в хладилен танк на френската марка Serap. Той е с електронно мерене. Има защита от грешки на доячите като случайно източване на млякото, миене когато има мляко в него и много други.
Оборът е триредов с една хранителна пътека. Кравите са отделени в две различни групи посредством врати. Има определена зона за чакалня преди доилната зала. Леглата са едни от най-добрите на пазара. Те са на френската марка BioretAgri - 6 см, четирислойни, като накрая имат и наклон към торовата пътека за по-лесно оттичане на торта и урината.
Торопочистването е напълно автоматизирано със скрепери на BouMatic. Програмира се, така че да работи в най-удобното време, като има и защита за кравите. Торта се събира в напречен канал и оттам чрез мощна помпа се изпраща за съхранение в бетонното торище. Това е най-ефективният и евтин начин за торосъхранение.
За да има добра вентилация покрива е двоен. Има завеса от южната страна. От северната има отваряеми прозорци.
Ето и снимки от фермата откъдето може да видите и част от останалото оборудване като четки, иглута, поилки и др.
Мандра към кравеферма
Много фермери в България имат желанието да постигнат независимост и по-добра печалба, като комбинират животновъдна ферма с млекопреработвателно предприятия.
Именно такъв интегриран проект искаме да ви представим накратко.
За повече информация моля натиснете на долният ред бутона +
Много фермери в България имат желанието да постигнат независимост и по-добра печалба, като комбинират животновъдна ферма с млекопреработвателно предприятия. Именно такъв интегриран проект искаме да ви представим накратко.
С цел максимална ефективност инвеститора изгради на територията на фермата и сграда специално отредена за мандрата. Тя е достатъчно голяма и функционална.
Млякото в мандрата идва от хладилният танк на фермата по млекопровод, който е свързан към централната измиваща система на мандрата.
В мандрата млякото се пастьоризира и по тръбен път се изпраща към отделните помещения за производство – сирене, кашкавал, моцарела, извара, топено сирене, мариновано сирене и разбира се кисело мляко. Има модерна пълначна машина за киселото мляко, която може да пълни в различни разфасовки. Освен това може да добавя в киселото мляко и плодчета, като малинки, капинки и други.
Фермера работи върху изграждането на собствената марка за своята продукция. Плановете са амбициозни – постигане на независимост и най-вече да има качествени продукти, които да се предложат на пазара и да бъдат лесно разпознаваеми.
През цялото време на този непрекъснат процес екипа на Фарм Сервиз България е до инвеститора, като се стараем да бъдем от максимална полза. Както винаги сме споделяли важно за успеха е избора на оборудване и технология, но също така и правилното планиране на всички бъдещи процеси в производството и преработката на мляко.
Очаквайте още информация за развитието на този комбиниран проект.
За повече информация можете да се свържете с нас.
На Ваше разположение сме да Ви посетим на място и обсъдим Вашите планове и проекти.
GSM: 0889 217 944
имейл: farm.service@abv.bg